Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s dokumentem „Zásady zpracování osobních údajů“.
zavřít
Home »  O nás  »  Novinky

Vyhlášení vítězů celosvětového finále Tekla BIM Awards 2018


SUNNYVALE, Calif., Sept. 19, 2018 - Společnost Trimble dnes vyhlásila výsledky globálního kola soutěže Tekla BIM Awards 2018. Soutěž představuje nejpůsobivější strukturální stavební projekty z celého světa. Vítězem kategorie nejlepší BIM projekt roku 2018 se stalo Muzeum budoucnosti (Museum of the Future) v Dubaji, Letošní vítěz aplikoval širokou škálu technologických a konstrukčních BIM řešení od společnosti Trimble, které zvyšují efektivitu a produktivitu jednotlivých procesů.
Historie Tekla BIM Awards se datuje k roku 1999, kdy projekční a výrobní kanceláře zasílaly své projekty do soutěže poprvé. Do letošního finále soutěže postoupilo přes 140 projektů z 36 zemí. Také letos zasedli do odborné poroty osobnosti zvučných jmén, jako jsou Christian Jahn, Elbert O. Speidel, Marina Korol, Craig Garrett nebo Jari Heino. Vítězné projekty byly vybírány na základě posouzení jejich komplexnosti – spolupráce, implementace, inovace a „konstruovatelnosti“.

"Bylo mi opravdovým potěšením hodnotit takto moderní projekty,” řekl Elbert O. Speidel, člen hodnotící poroty a A.I.A. profesor na polytechnické státní univerzitě v Kalifornii, který zároveň dodal: “Například projekt Muzea budoucnosti posouvá konstrukční inženýrství daleko za jeho hranice a kreativně předvádí, co všechno je možné pomocí inovativních softwarových programů vytvářet. Tekla byla ideálním BIM programem pro komplexní modelování takovéhoto projektu s úrovní detailů a tolerancemi, které jsou potřeba pro výstavbu podobně komplikovaných budov."

Vítězové soutěže Tekla Global BIM Awards:

Nejlepší BIM projekt, nejlepší projekt kategorie Veřejné projekty a vítěz veřejného hlasování
Museum of the Future – United Arab Emirates
Eversendai Engineering L.L.C.
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Komerční projekty
Luminary – Finland
A-Insinöörit Suunnittelu Oy, Skanska Oy, BST-Arkkitehdit Oy, Betonirakenne Oinas Oy, Parma Oy, Optiplan Oy, Caverion Suomi Oy
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Průmyslové projekty
Hinkley Point C – United Kingdom
Atkins
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Projekty infrastruktury
Trafikplats Vega – Sweden
ELU Konsult AB
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Sport a rekreace
Optus Stadium – Australia
Arup & PDC Group
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Projekty malého rozsahu
Station La Glaciere – France
Baudin Chateauneuf
Více o vítězném projektu zde.

Vítěz kategorie Studentské projekty
BlackSea-TORM – Turkey
Fatih Yesevi OKUR, Ebru KALKAN, Ergün ERDOĞAN, and Rufai DEMİR – Karadeniz Technical University
Více o vítězném projektu zde.

Speciální ocenění
Kainuu Hospital – Finland
Kainua-alliance: Kainuu social and health care joint authority, Skanska Talonrakennus Oy, Sweco Rakennetekniikka Oy, Sweco Architects Oy, Sweco Talotekniikka Oy, Sweco PM Oy, Caverion Suomi Oy
Více o vítězném projektu zde.

Pro více informací o letošních vítězích Tekla Global BIM Awards navštivte stránky soutěže.

Více informací o odborné porotě.


Tekla Structures

Program Tekla Structures je nejmodernějším 3D BIM softwarovým řešením pro ocelové a železobetonové konstrukce. Program nabízí intuitivní 3D modelování, kompletní výrobní dokumentaci, automaticky generované výkresy, propojení se statickými programy a s výrobou a také plánování a řízení stavby. V České republice a na Slovensku používají tento moderní software stovky spokojených zákazníků. Neváhejte se informovat o možnostech programu a aktuální cenové nabídce: Tel.: +420 581 702 457, E-mail.: info@construsoft.cz.

2018_TGBA_BannerV t zov _580x358_CZ.pngbaudin_chateauneuf_6.pngblacksea-torm-main.jpgkainuu-new-hospital-main.jpgmof.jpgmuzeum.jpgoptus-stadium.jpgoptus_stadium_tekla_model_main_image.jpgoversikt_7.jpguk18-awards-master-atkins2.jpg